Lukujärjestys

Syyskauden ilmoittautuminen on nyt auki ja sivuja päivitetään. Mobiilikäyttäjä: avaa koko sivun näkymä kääntämällä puhelin sivuttain

Syyskausi alkaa:
17.8. kisaryhmät
24.8. tanssikoulun tunnit

Lapset 0-9v
Lapset ja nuoret 10-15v
Nuoret ja aikuiset 16+
Aikuiset 18+
Ikärajat ovat suuntaa antavia suosituksia. Autamme mielellämme sopivan tunnin valitsemisessa!

Maanantai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.15

Dancefina KIDS
Josephina

15.30-16.15

Jazz keskitaso 12+
Emmi

15.00-16.00

Soolot vapaavuoro

16.15-17.15

Jumps & Turns keskitaso  Josephina

16.15-17.00

Gymnastics & Showdance 8-13v
Emmi

16.00-17.00

Show lapset 5-7v

17.15-18.15

Jumps & Turns jatkotaso  Josephina

17.15-18.15

Contemporary keskitaso 10+
Emmi

17.00-18.00

Discodance alkeet ja kt 8-13v
WaWE

18.15-19.15

Contemporary jatkotaso 14+ Emmi

18.15-19.00

Pre juniors pienryhmä  Elisa

18.00-19.00

Dancehall alkeet
EVE

19.15-20.15

Showstars 18+ kt & jatko Josephina

19.00-20.00

Varattu

19.00-20.00

Dancehall Queenstyle alkeet 16+
EVE

20.15-21.15 Teostunti / Josephina 20.00-21.00 Varattu 20.00-21.00 Dancehall Queenstyle jatkotaso 16+
EVE

Tiistai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Kids  Josephina

15.30-16.30

Baletti alkeet 8+  Dany

15.30-16.30

Soolot vapaavuoro

16.30-17.30

Pre-Elite  Josephina

16.30-17.30

Kärkitossut  Dany

16.30-17.30

Nykytanssi alkeet 10+  Russell

17.30-18.30

Tekniikka & kehonhuolto  Russell

17.30-18.30

Baletti keskitaso 10+  Dany

17.30-18.30

Akrobatia alkeet ja jatko 8-14-v Elisa

18.30-20.00

Contemporary Jazz aikuiset Russell

18.30-19.45

Baletti edistyneet 14+  Dany

18.30-19.30

Modern & Jazz Intensiivi  Elisa

19.45-21.00

Jazz-funk jatkotaso 15+ Elisa

19.45-21.00

Aikuisbaletti  Dany

Keskiviikko

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Teostunti  JC

15.30-16.30

Showtanssi alkeet 8-11v

16.30-17.30

Teostunti  JC

16.30-17.30

Contemporary Modern keskitaso 10+  Elisa

17.00-18.00

Commercial jatkotaso Emmi

17.30-18.45

Tekniikka + barre keskitaso 10+  Russell

17.30-18.45

Contemporary Modern jatkotaso 14+  Elisa

18.00-19.00

Show 30+ / Emmi

18.45-20.00

Tekiikka +  barre jatkotaso 14+ / Russell

19.00-20.00

Varattu

19.00-20.00

Dancefina TEENS  Elisa

20.00-21.15

Modern & Contemporary jatkotaso 16+ Elisa & Emmi

20.00-21.00

Varattu

20.00-21.15

Modern & Jazz aikuiset   Russell

Torstai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Kids pr  Josephina

15.30-16.30

Baletti alkeet
Dany

16.30-17.30

Juniors pr  Josephina

16.30-17.45

Baletti keskitaso 10+
Dany

16.00-17.00

Showjazz alkeet 7-9v / MINIKIDS Julia

17.45-19.15

Teostunti Josephina

17.45-19.15

Baletti edistyneet 14+
Dany

17.00-17.45

Showjazz alkeet / 4-6v Julia

19.15-20.30 Lyrical Jazz jatkotaso 14+
Emmi

19.30-20.30

BOOTY alkeet 16+  Rosina

17.45-18.45

Pre-juniors muodostelma
Emmi

20.30-21.30 Showstars 18 +
Emmi

20.30-21.30

BOOTY jatko 16+
Rosina

19.30-20.30

Baletti aikuiset 20+
Dany

Perjantai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Kids  Josephina

15.30-16.30

Hiphop alkeisjatko 10-14-v

16.30-17.30

Showtanssi alkeisjatko 8-11v

16.30-17.30

Pre Juniors muodostelma  Josephina

16.30-17.30

Modern & Contemporary jatkotaso 14+
Russell

17.30-19.00

Juniors  Josephina

17.30-18.30

Tekniikka + barre keskitaso 12+
Russell

19.00-20.30

Teostunti  Josephina

18.30-19.30

Dance Mix / Fusion aikuiset  Russell

Lauantai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

9.00-10.00 Kisaryhmät

12.00-12.30

Lapsi & Vanhempi 1-5v / Julia

10.00-11.00 Kisaryhmät

12.30-13.00

Seikkailu-jumppa 3-5v / Julia

11.00-12.00 Kisaryhmät

13.00-13.45

Show ja Disco alkeet 5-8v / Julia

12.00-13.30 12.9. alkaen Baletti kt / Stanislav & Anastasia

13.45-14.30

Tanssi ja akrobatia 7+ / Julia

13.30-15.00 12.9. alkaen Baletti jatko ed / Stanislav & Anastasia

14.30-15.15

Poikien tempputanssi / Julia

15.00-16.30 Yksityistunti/ Stanislav & Anastasia 15.15-16.15 Discodance alkeet ja kt 8-13v / WaWe

Sunnuntai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

9.00-14.00 Kisaryhmät
14.00-16.00 Aikuisten muodostelma
Elisa & Emmi

LASTEN tanssilukujärjestys 0-12 vuotiaat

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Perjantai

Lauantai

15.30-16.15
Jazz 12+

 

15.30-16.30
Baletti alkeet 8+

16.30-17.30 Modern kt 10+

15.30-16.30
Baletti alkeet 8+

15.30-16.30 Showtanssi alkeisjatko 8-11 v

12.00-12.30
Lapsi & Vanhempi 1-5v

16.15-17.15
Jumps & Turns 10+

16.30-17.30
Baletti kärkitossut

17.30-18.45
Tekniikka jatkotaso 10+

 

16.30-17.45
Baletti jatkotaso 10+

15.30-16.30 Hiphop alkeisjatko 10-14v

12.30-13.00
Seikkailujumppa 3-5v

16.15-17.00 Gymnastics & Showdance 8-13v

16.30-17.30
Nykytanssi alkeisjatko 10+

19.00-20.00 Modern harrastepienryhmä 12+

16.15-17.00
Showjazz alkeet 7-9v / Minikids

13.00-13.45
Show & Disco alkeet 5-8v

17.00-18.00 Discodance alkeet ja kt 8-13v

17.30-18.30
Baletti jatkotaso 10+

17.00-17.45
Showjazz alkeet 5-6v

13.45-14.30 Tanssi & akrobatia 7+

17.15-18.15 Contemporary Jazz kt 10+

17.30-18.30 Akrobatia alkeet + jatko 10+

14.30-15.15
Poikien temppu-tanssi
15.15-16.15
Discodande alkeet ja kt 8-13v

 

NUORTEN tanssilukujärjestys 13-18 vuotiaat

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Perjantai

Lauantai

15.30-16.15 Jazz jatkotaso 12+

 

15.30-16.30
Baletti alkeet 8+

17.00-18.00
Commercial
jatkotaso

16.30-17.45 Baletti keskitaso

15.30-16.30 Hiphop alkeisjatko

15.15-16.15
Discodance alkeet ja kt 9-13v

17.00-18.00 Discodance alkeet ja kt

16.30-17.30 Kärkitossu-tunti

17.30-18.45
Contemporary & Modern jatkotaso

17.45-19.15 Baletti jatkotaso 14+

16.30-17.30
Contemporary jazz / jatkotaso 14+

Sunnuntai

17.15-18.15 Jumps & Turns 14+

17.30-18.30
Baletti keskitaso 10-13v

17.30-18.45 Tekniikka & barre keskitaso

17.45-18.45 Pre-juniors muodostelma

17.30-18.30 Tekniikka & Barre keskitaso 12+

14.00-16.00 Muodostelma aikuiset

18.15-19.15 Contemporary jazz jatko 14+

17.30-18.30 Modern & Jazz INTENSIIVI

18.45-20.00 Tekniikka & barre edistyneet

19.15-20.30 Lyrical jazz jatkotaso 14+

19.00-20.00 Dancehall Queenstyle alkeet 16+

18.30-19.45
Baletti edistyneet 14+

20.00-21.15 Contemporary & Modern Jatkotaso + DROP IN 19.30-20.30 Twerk alkeet
20.00-21.00 Dancehall Queenstyle jatko 16+ 19.45-21.00 Jazz Funk edistyneet 20.30-21.30 Twerk jatko

 

AIKUISTEN tanssilukujärjestys 18+ vuotiaat

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Perjantai

Lauantai

18.15-19.15 Contemporary jazz jatkotaso / Elisa

17.30-18.30 Tekniikka & Kunto / Russell

18.00-19.00 Show 30+ / Emmi

17.45-19.15 Baletti edistyneet / Dany

16.30-17.30
Contemporary jazz / jatkotaso / Russell

12.00-12.30
Vanhempi & lapsi 0-5v / Julia

18.00-19.00 Dancehall alkeet / Eve

18.30-19.45 Baletti edistyneet / Dany

18.45-20.00
Tekniikka & Barre / Russell

19.15-20.30 Lyrical jazz jatkotaso / Emmi

18.30-19.30 Dance Mix / Fusion / Russell

Sunnuntai

19.00-20.00 Dancehall Queenstyle alkeet / Eve

18.30-19.45 Contemporary Jazz / Russell

20.00-21.15 Modern & Jazz keskitaso aikuiset / Russell

19.30-20.45 Aikuisbaletti / Dany

14.00-16.00 Nyky Muodostelma aikuiset / Emmi

20.00-21.00 Dancehall Queenstyle jatko / Eve

19.45-20.45 Aikuisbaletti/ Dany

20.00-21.15 Contemporary & Modern Jatkotaso + DROP IN / Elisa&Emmi

19.30-20.30 Twerk alkeet / Rosina

19.15-20.15 Showstars 18+ / Josephina

19.45-21.00
Jazz Funk edistyneet / Elisa 

20.30-21.30 Twerk jatko / Rosina
20.30-21.30 Showstars 18+ / Emmi