Lukujärjestys Tampere

Dancefina Academy kevät 2020

Kevätkausi
7.1.-10.5. Perusryhmät
7.1.-17.5 Kisaryhmät

Maanantai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Akrobatia keskitaso EL

15.30-16.30

Showtanssi alkeet 8-11v

16.30-17.30

Akrobatia jatkotaso EL

16.30-17.30

Jazz keskitaso 10-14v WW

16.30-17.30

Hiphop jatkotaso 10-14v EVE

17.30-18.30

Contemporary & Modern jatkotaso 12+ SH

17.30-18.30

Showtanssi alle 10v WW

17.30-18.15

Commercial Open EVE

18.30-19.30

Juniors 2 & Teens muodostelma SH

18.30-19.00

18.15-19.00

Commercial 16+

19.30-20.30

Elite juniors SH

19.00-20.00

Varattu

19.00-20.00

Dancehall 16+ EVE

20.30-21.30

Showstars SH

20.00-21.00 Varattu 20.00-21.00 Dancehall Queenstyle 16+ EVE

Tiistai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

14.30-15.30

Yksityistunnit

15.00-15.30

Kärkitossu alkeet DR

15.30-16.15

Kids pienryhmä JC

15.30-16.15

Baletti alkeet DR

15.30-16.15

16.15-17.30

Tekniikka & liikkuvuus jatkotaso JC

16.15-17.30

Baletti I-II DR

16.30-17.30

Show & Akro alkeet

17.30-18.30

Tekniikka & liikkuvuus keskitaso JC

17.30-18.15

Kärkitossu jatko

17.30-18.30

Teens pienryhmä EL

18.30-19.45

Varattu

18.15-19.45

Baletti III-IV DR

18.30-19.45

Contemporary & modern edistyneet 14+ EL

19.45-21.00

Vaihtuva teostunti JC

19.45-20.45

20.45-21.45

Jazz edistyneet EL

Modern & Jazz intensiivi 15+ EL

19.45-20.45 Aikuisbaletti20+ DR

Keskiviikko

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Dancefina Kids

15.30-16.30

Street / Urban RA

15.30-16.30

16.30-17.30

Modern keskitaso 10-15v RA

16.30-17.30

Pienryhmä 1 jr

16.30-17.30

17.30-18.30

Tekniikka + floorbarre keskitaso 10+ RA

17.30-18.30

Pienryhmä 2 jr

17.30-18.30

Hiphop keskitaso 9-13v AS

18.30-19.30

Tekniikka + floorbarre edistyneet 15+ RA

18.30-19.00

Varattu

18.30-19.30

Showtanssi 10-14v AS

19.30-20.30

Contemporary jazz edistyneet 15+ RA

19.00-20.00

Varattu

19.30-20.30

Showjazz aikuiset 20+

20.00-21.00 Varattu 20.30-21.30 Twerk alkeet 16+ AS

Torstai

Iso sali

Pikkusali

Yläsali

15.30-16.30

Kids muodostelma  JC

15.30-16.30

Baletti / Jumps & Turns alkeet

15.00-16.00

16.30-17.30

Juniors 1 muodostelma

16.30-17.30

Baletti + tekniikka jatkotaso 10-13v

16.00-17.00

Hiphop open level HK

17.30-19.30

Baletti + tekniikka edistyneet 14+

17.30-18.30

Contemporary / Modern keskitaso 10+ EL

17.00-18.00

Street juniors pienryhmä HK

19.30-21.00

Vaihtuva teostunti JC

18.30-19.30

Showstars

18.00-19.00

Street kids pienryhmä HK

19.30-20.30

Contemporary / Modern edistyneet 15+ EL

19.00-20.00 Varattu
20.30-21.30 Modern & Jazz intensiivi 15+ EL 20.00-21.00 Varattu

Perjantai

Iso sali

Pikkusali

15.30-16.30

Kids pienryhmä JC

15.30-16.15

Baletti alkeet DR

16.30-17.30

Kids muodostelma JC

16.15-17.30

Baletti III-IV DR

17.30-19.00

Elite Juniors JC

17.30-18.30

Baletti I DR

19.00-20.00

Pre-elite pienryhmä

18.30-19.45

Baletti II DR

20.00-21.00

Vaihtuva teostunti JC

19.45-20.30

Kärkitossut DR

Lauantai

Iso sali

Pikkusali

9.00-11.00

Varattu

9.00-10.00

11.00-13.00

Varattu

10.00-11.00

Varattu

13.00-15.00

Varattu

11.00-12.00

Varattu

15.00-16.30

Street tekniikka HK

Sunnuntai

Iso sali

9.00-11.00

Varattu

11.00-13.00

Varattu

13.00-15.00

Varattu

15.00-16.00

Technique RA

16.00-17.00

Power and stretch RA

17.00-18.00 Elite juniors RA

Pidätämme oikeuden muutoksiin

Ilmoittaudu tanssikurssille ja kokeilukerralle TÄSTÄ tai: office@dancefina.com tai 0400412830.

Koulutusohjelmien, Modern & Jazz intensiivin ja tuntipakettien suuntaa antavat lukujärjestykset

Osa tuntikokonaisuuksista on muokattavissa tanssijan kehityskohteiden mukaisesti. Lisätunnit -20% pl workshopit, pienryhmät, yksityistunnit.

Dancefina Kids laaja 10-13h / vko 

Maanantai
15.30-16.30 Akrobatia Elisa
16.30-17.30 Jazz WaWe
17.30-18.30 Contemporary & Modern Siru

Tiistai
15.30-16.15 Pienryhmä Josephina*
16.15-17.30 Baletti 1 Dany
17.30-18.30 Tekniikka & liikkuvuus Josephina

Keskiviikko
15.30-16.30 Pienryhmä Josephina*
16.30-17.30 Modern Russell
17.30-18.30 Tekniikka & Floorbarre Russell

Torstai
15.30-16.30 Kids muodostelma / Josephina
16.30-17.30 Baletti + tekniikka
17.30-18.30 Modern & Contemporary / Elisa
Perjantai
15.30-16.30 Pienryhmä / Josephina*
16.30-17.30 Kids muodostelma / Josephina
17.30-18.30 Baletti

* Pienryhmiin valitaan oppilaat erikseen

Dancefina kids kevyt 6-7h / vko

Maanantai
17.30-18.30 Contemporary & Modern Siru

Tiistai
15.30-16.15 Baletti / Dany
17.30-18.30 Tekniikka & liikkuvuus Josephina

Keskiviikko
16.30-17.30 Modern Russell

Torstai
15.30-16.30 Kids muodostelma / Josephina
16.30-17.30 Baletti + tekniikka

Perjantai
15.30-16.15 Baletti / Dany
16.30-17.30 Kids muodostelma / Josephina

Dancefina Juniors 2 laaja 10-12h / vko

Maanantai
16.30-17.30 Jazz / WaWe
17.30-18.30 Contemporary & Modern / Siru
18.30-19.30 Muodostelma / Siru & Josephina

Tiistai
16.15-17.30 Baletti 1 Dany
17.30-18.30 Tekniikka & liikkuvuus Josephina tai 17.30-18.30  Pienryhmä / Elisa*

Keskiviikko
16.30-17.30 Modern Russell
17.30-18.30 Tekniikka & Floorbarre Russell

Torstai
16.30-17.30 Baletti + tekniikka
17.30-18.30 Modern & Contemporary / Elisa

Perjantai
17.30-18.30 Baletti
19.00-20.00 Pre-elite*

Sunnuntai
15.00-16.00 Tekniikka & floorbarre / Russell
16.00-17.00 Power & Stretch / Russell

* Laajan oppimäärän oppilaat jaetaan Juniors2 ja Pre-elite pienryhmiin

Dancefina juniors 2 kevyt 6-7h / vko

Maanantai
17.30-18.30 Contemporary & Modern / Siru
18.30-19.30 Muodostelma / Siru & Josephina

Tiistai
15.30-16.15 Baletti / Dany
17.30-18.30 Tekniikka & liikkuvuus / Josephina

Keskiviikko
16.30-17.30 Modern / Russell
17.30-18.30 Tekniikka & Floorbarre / Russell

Perjantai
17.30-18.30 Baletti

Dancefina Juniors 1 

Maanantai
16.30-17.30 Akrobatia jatkotaso EL
18.30-19.30 Commercial jatkotaso 14+ / EVE
19.30-20.30 Elite juniors, pienryhmä 1, pienryhmä 2, kiertävä tunti

Tiistai
16.15-17.30 Tekniikka & liikkuvuus / Josephina
17.30-18.15 Kärkitossut jatko *lisämaksullinen tunti / Dany
18.15-19.45 Baletti III-IV / Dany
19.45-20.45 Jazz edistyneet / Elisa

Keskiviikko
18.30-19.30 Tekniikka & Floorbarre / Russell
19.30-21.00 Contenporary jazz edistyneet / Russell

16.30-17.30 Pienryhmä 1 / Josephina
17.30-18.30 Pienryhmä 2 / Josephina

Torstai
16.30-17.30 Muodostelma / Josephina
17.30-19.30 Baletti + tekniikka
19.30-20.30 Modern & contemporary / Elisa

Perjantai
16.15-17.30 Baletti III-IV / Elite / Dany
17.30-19.00 Pienryhmä Elite / Josephina
18.30-19.45 Baletti II / Dany
19.45-20.30 Kärkitossut * / Dany

Lauantai
9.00-15.00 välillä teostunnit tarvittaessa

Sunnuntai
15.00-16.00 Tekniikka / Russell
16.00-17.00 Power & Stretch / Russell
17.00-18.00 Elite / Russell

Dancers 16+ laaja koulutusohjelma 10-12h /vko

Maanantai
16.30-17.30 Akrobatia jatkotaso EL
18.30-19.30 Commercial jatkotaso 14+ / EVE

Tiistai
16.15-17.30 Tekniikka & liikkuvuus / Josephina
17.30-18.15 Kärkitossut jatko *lisämaksullinen tunti / Dany
18.15-19.45 Baletti III-IV / Dany
19.45-20.45 Jazz edistyneet / Elisa

Keskiviikko
18.30-19.30 Tekniikka & Floorbarre / Russell
19.30-21.00 Contenporary jazz edistyneet / Russell

Torstai
17.30-19.30 Baletti + tekniikka
19.30-20.30 Modern & contemporary / Elisa

Perjantai
16.15-17.30 Baletti III-IV / Elite / Dany
18.30-19.45 Baletti II / Dany
19.45-20.30 Kärkitossut * / Dany

Sunnuntai
15.00-16.00 Tekniikka / Russell
16.00-17.00 Power & Stretch / Russell
17.00-18.00 Elite / Russell

Dancers 16+ kevyt koulutusohjelma 6-7h / vko

Tiistai
18.30-19.45 Contemporary & modern edistyneet / Elisa
19.45-20.45 Jazz edistyneet / Elisa

Keskiviikko
18.30-19.30 Tekniikka & Floorbarre / Russell
19.30-21.00 Contenporary jazz edistyneet / Russell

Torstai
19.30-20.30 Modern & contemporary / Elisa

Perjantai
18.30-19.45 Baletti II / Dany

Sunnuntai
15.00-16.00 Tekniikka / Russell tai
16.00-17.00 Power & Stretch / Russell

Showstars 2h / vko

Maanantai
20.30-21.30 Siru

Torstai
18.30-19.30 Josephina

Aikuisten SM pienryhmä laaja 6-7h / vko

Maanantai
20.30-21.30 Siru

Tiistai
18.30-19.45 Contemporary & modern edistyneet / Elisa
19.45-20.45 Jazz edistyneet / Elisa

Torstai
18.30-19.30 Josephina
19.30-20.30 Modern & Contemporary edistyneet / Elisa

Lauantai-Sunnuntai
kiertävät teostunnit / Josephina & Siru

Aikuisten SM-pienryhmä kevyt 1,5-2h / vko

Kiertävät teostunnit La Su / Josephina & Siru

Aikuisten SM-muodostelma 1,5-2h / vko

Kiertävät teostunnit:
Torstai 19.30-21.00 tai
La Su / Josephina & Siru

Modern & Jazz intensiivi 15+ 5h / vko

Maanantai
17.30-18.30 Contemporary & Modern / Siru tai
20.30-21.30 Contemporary & Modern / Siru

Tiistai
19.45-20.45 Jazz edistyneet / Elisa
20.45-21.45 Intensiiviryhmä / Elisa

Torstai
19.30-20.30 Modern & Contemporary edistyneet / Elisa
20.30-21.30 Intensiiviryhmä / Elisa

Street EK kevyt 6-7h / vko

Maanantai
(15.30-16.30 Akrobatia / Elisa)*
16.30-17.30 Street / Eve
17.30-18.30 Commercial / Eve

Tiistai
15.30-16.15 Baletti

Keskiviikko
15.30-16.30 Street / Russell
(16.30-17.30 Modern / Russell)*

Torstai
Street pienryhmä / Heini

Lauantai
15.30-17.00 Street tekniikka / Heini

Aikuisten tanssipaletti suositustunnit:

Tiistai
19.45-20.45 Aikuisbaletti / Dany

Keskiviikko
19.30-20.30 Showtanssi aikuiset / Annica

Sunnuntai
16.00-17.00 Power & Stretch / Russell

Ilmoittaudu mukaan nyt:
office@dancefina.com